Співробітники

Горячева Олена Павлівна

Директор Миколаївського благодійного фонду «Вихід» з 2003 року.
Хочу почати цикл знайомства з співробітниками благодійного фонду «Вихід», починаючи з себе – директора Олени Горячевої Олени.
Колись на самому початку моєї трудової діяльності майбутній начальник проводив зі мною співбесіду та задавав питання – креслити вмієш? — вмію; красиво писати вмієш? — вмію; малювати вмієш? — вмію; може і вірші можеш писати? — можу, все можу. Весь подальший час роботи він мені нагадував, що я все можу.
Так, дійсно вся моя трудова діяльність підтверджувала цю тезу та інколи я думаю що кадри с фільму «Операція И», де головний герой визивався відбувати трудову повинність: – Цементний завод – Я, холодокомбінат – Я, … це про мене. Потрібно вийти на вулицю та почати розмовляти з незнайомими людьми – будь ласка; потрібно знайти споживачів наркотиків та залучити до проекту – легко; провести опитування/інтерв’ю з представниками груп ризику щодо інфікування ВІЛ – нема проблем. Координувати проекти — зменшення шкоди, адвокації, дослідницькі, супровід хіміорезистентного туберкульозу та багато інших – все мені під силу. Потрібно заснувати неприбуткову організацію – буде зроблено. Я можу ще довго перелічувати все що мені під силу та що роблю – тренерство та консультування, експертиза,…. Але з останнього – намагаюсь бути також інформаційним менеджером фонду. Тобто – не тільки писати статті, замітки, але робити та обробляти фото, буди сценаристом, режисером, оператором, актором, критиком, монтажером, звукорежисером, кур’єром.
Може все це здається занадто, але все це, та багато іншого, мені необхідно робити, як представнику неприбуткового сектору. Головне про мене, що я намагаюсь залишатись оптимістом, підтримувати свою команду, планувати майбутнє, думати як вирішити ті проблеми та виклики, з якими стикаються наші клієнти і партнери. І часом, коли я дуже втомлююсь, я нагадую собі слова свого колишнього керівника “Я все ще можу все”.

Бондаренко Марина Сергіївна

Другою людиною фонду, а в дійсності першою ( тому що керує «грошовими потоками») є наш улюблений головний бухгалтер, а точніше бухгалтерка Марина Бондаренко.
Якщо спитаєте хто в фонді літає на мітлі – це про Марину. Хто в курсі всіх проектів, подій, проблем та пліток – наш бухгалтер. Якщо ви думаєте, що тільки директор в нашому може все, то ви помиляєтесь. Марина саме і є тією людиною, для якої немає нічого неможливого. Якщо говорити хто може собою закрити амбразуру – це також Марина. Потрібно на себе взяти перший удар/наїзд сусідів після пожежі в офісі – вона, потрібно взяти на себе координацію проекту, коли більш нема кому – вона, замінити комірника та багато, багато іншого!
Розумниця, красуня, сама собі шиє унікальні речі та виглядає як модель. Але головне – небайдужа людина, яка переживає не тільки за свою роботу, але за роботу всього фонду, всіх проектів, думає як вирішити ті проблеми, які виникають в процесі виконанні проектної діяльності, як красиво грамотно написати листа, щоб нікого не образити та сказати так як є і, звичайно, завжди знає на що з користю використати економію грантових коштів) .
Марина не соромиться навіть встати на стіл коли ми святкуємо корпоратив та прочитати дитячий вірш Д. Павличка:
Я — ворона гонорова,
Маю дім у центрі Львова,
А крім того — це не тайна —
Я — ворона надзвичайна!

Вишня Олена Олександрівна

“Чіп і Дейл поспішають на допомогу” — це твердження точно про теперішнього керівника проекту Олена Вишня (Elena Vishnya).
Коли ця дівчина з’явилася у нас фонді та погодилась працювати соціальним працівником по напряму раннього виявлення туберкульозу серед споживачів наркотиків, я не могла повірити своїм очам, адже більшість кандидатів на цю посаду у 2013 році тільки при слові “туберкульоз” відмовлялись від роботи. І лише Олена з легкістю погодилась на цю роботу за невелику зарплату.
🍒Вишенька — справжня героїня, тому що про неї знято сюжет для програми СТБ ”Сюрприз” Олена виграла від телеканалу подарунок — оплату навчання в університеті! Зараз вона навчається вже на третьому курсі. (Сюжет доступний за лінком https://bit.ly/3fBUI8X).
Так Олена виросла від соціального працівника до керівника проекту, та про неї можна сказати, що вона дійсно відповідальний спеціаліст — може спланувати як свій час так і роботу підлеглих, відстежити якість послуг, які отримують клієнти. Вона може замінити практично будь-якого співробітника фонду та бути завжди “паличкою-виручалочкою”. та й за словом не полізе до кишені — завжди готова дати відсіч кривдникам.
🌼Турботлива мамуся та дочка, кохана жінка, яка любить іноді розважитись з подругами у вільний час.
👩🏻‍💻На Оленку завжди можливо покластись, тому що для неї не існують питання, які б вона не змогла вирішити – забезпечити супровід клієнту або розібратись в сучасної програмі обліку, підготувати презентацію проекту або «накрутити хвоста» працівнику, провести тендер або провести моніторінг, та завжди прагне якісної роботі від себе та підлеглих.

Висоцька Галина Степанівна

Колись викладач в інституті намалював нам крапку на дошці і каже: “Ось ті знання, які мають деякі люди, а простір навколо цієї крапки досить невеликий — символізує непізнане. Такі люди частіше всього говорять що вони все знають. Потім малює коло навколо цієї крапки та говорить — ці люди знають більше та розуміють, що непізнаного набагато більше. Потім малює коло ще більшого розміру та говорить — ці люди знають набагато більше попередніх та об’єм непізнаного, з яким вони стикаються, найбільший, але вони частіше за усіх говорять — ми нічого не знаємо”.
Маючи дві вищі освіти ця людина постійно повторює: “Я ще мало що знаю! Мені все ще треба вчитись!” Галина Висоцька, знайомтесь — це відносно новий координатор у МБФ «Вихід», але її досвіду можна позаздрити. 29 років роботи у санепідслужбі, 12 років роботи у СНІД-центрі і вже майже 2 роки у нашому фонді.
Галині завжди все цікаво і вона завжди готова вчитись новому – вирощування квітів, рослин, корисне харчування, здоровий спосіб життя, новітні технології, соціальні мережі та використання їх для просування своєї роботи, а ще йога, домогосподарство та велопрогулянки. І звичайно психологія — тому що психолог, і медицина — тому що медик.
Якщо треба креативний підхід до корпоративної події — звертайтесь до Галини, треба комусь поплакатись – також до неї, треба пораду – ось вона. Переживає за свій проект та підлеглих, завжди готова на поміч і словом і ділом. А ще Галина дуже патріотична: зумер на її телефоні – Гімн України, а вдома вона має багато вишиванок та хусток.
Такі люди, як Галинка, дуже потрібні в організації, тому що допомагають створити і підтримувати доброзичливу атмосферу в колективі. ‍‍‍‍‍‍

Ольга Вікторівна Жиленко

На вигляд ця жіночка тендітна, ніжна та беззахисна. Але це тільки здається – зовнішність обманлива. Коли ви більше поспілкуєтесь, попрацюєте близько, то зрозумієте, що тут є і стержень, і характер, і можливість за себе постояти та не дати себе в обіду. Знайомтесь – Жиленко Ольга – координатор проекту «Тестування партнерів споживачів ін’єкційних наркотиків» — OCF-CITI.
Це самий молодий координатор у нашому фонді «Вихід» – ще і року немає, як працює з нами та вже має гарний досвід роботи в іншої неприбуткової організації (ВБО «Ініціатива заради життя»), в іншому проекті. Завдяки своїм професійним якостям змогла не тільки утримати проект на плаву, а і майже повністю змінити склад команди заради виконання завдань проекту. А завдання непросте – знайти нові випадки ВІЛ-інфекції серед споживачів ін’єкційних наркотиків та їх партнерів, близького оточення. Це в той час, коли на території області діє біля десятка різних проектів.
Скромна та чарівна, а ще турботлива мати та дочка, займається аматорськими танцями, має вдома цілий зоопарк – собаку, папуг та хом’ячків. А наступній вірш саме про неї:
А сильные люди не словом спасают,
А молча решают дела…
Хоть крест иногда непосильным бывает,
Ломаются оба крыла,
Но всё же тащить на себе продолжают
Тот крест, что не дан слабакам.
И сильных людей сам Господь поднимает
Из завистью вырытых ям…
А сильные люди не ноют, не учат,
Являясь примером уже…
Для них не беда, что над городом тучи,
Важнее, что солнце в душе…
Кто хочет — добьётся!
Кто верит — тот сможет!
Прощавший — достоин любить…
Хоть сильные люди ломаются тоже,
Но в силах себя починить…

Вишня Ірина Василівна

Освіта — Миколаївський кооперативний технікум.
Працює у фонді з 2011 року спочатку соціальним працівником, з 2013 кейс менеджером по соціальному супроводу ВІЛ-інфікованих.
З 2015 року керівник напряму профілактика ВІЛ-інфекції серед споживачів ін’єкційних наркотиків в Кримінально виконавчих інспекціях м. Миколаєва та соціальним працівником по супроводу хворих на мультирезистентний туберкульоз на амбулаторному етапі лікування.

Кліменко Світлана Миколаївна

Працює у Кримінально виконавчій инспекції Інгульского району.
В організації з вересня 2016 року.

Кузьмук Тетяна Миколаївна

Працює соціальним працівником у Кримінально виконавчій инспекції Центрального району.
Закінчивши Миколаївський педагогічний інститут ім. Сухомлинського, отримала вищу освіту.
За спеціальністю — викладач всесвітньої історії та правознавства