Відвідувачів зустрічає неголосна фонова музика в стилі лаундж та таке миле обличчя, що одразу й не подумаєш, що за ним ховається принциповий вимогливий лікар.

«Останнього разу, Світлано Василівно, при зустрічі ми з вами домовлялись, що ви будете вести щоденник вашого тиску… І де він? Я вам призначила декілька досліджень та виписала ліки. Дослідження ви не всі зробили. Ліки приймали?», — питає лікар строго.  «Так, але трохи. Стала почувати себе краще і припинила приймати ліки. А зараз зовсім погано себе почуваю», — зі сльозами на очах говорить красива пацієнтка поважного віку. «Так що я, як лікар, можу зробити, якщо ви не виконуєте моїх призначень?  По-перше — ви не думаєте про своє здоров’я, а по друге1 — ви не цінуєте мій труд!», — відповідає непробивний сімейний лікар Марія Федорівна Кудринська. Навіть мені іноді потрібен такий «чарівний пендель”, щоб почати турбуватися про себе, і розумію що надавати його непросто.

Всього пару годин роботи лікаря, а вже 3 відвідувача:  мами з дітьми-підлітками. Для мене це показник того, що мами довіряють цьому лікарю найцінніше що в них є – свою дитину. «Андрію, у тебе бувають неприємні відчуття при сечовипусканні?» — «Ні» — «Я вампризначу додаткові обстеження. Проте все одно в подальшому житті тобі треба контролювати вживання м’яса. Тобто вечірки з великою кількістю шашликів та вина не для тебе».

2Кремезний молодий чоловік питає у Марії Федорівни після призначення антибіотиків: «Лікарю, а можна мені алкоголь вживати, а то мене запросили на свято у п’ятницю?». «Можна, але блювання гарантовано,  тому що ці ліки як раз переробляються печінкою! Якщо ви не можете відмовитись від цього заходу – не принципово, почніть прийом з неділі, наприклад».

Марія уважна, небайдужа людина, яка переживає за всіх живих істот, які її  оточують – так дуже сумувала про втрату акваріумної рибки — півника — чарівного Вінсента, який півтора роки прожив в її робочому кабінеті, та якого не вдалось вилікувати. Дома її чекає коханий  чоловік та кішка-сфінкс на ім’я Бастет, яка все їй допомагає робити вдома – і прибирати, і готувати, навіть чистити зуби. 4

Марія переїхала до Миколаєва у 2014 році з Донецьку під час військових дій. Непросто переживала розлучення з коханим містом і досі ображена на керівництво Росії. Вважає себе патріоткою. “Треба вже продати дві наші з батьками квартири в Донецьку та поставити на всьому цьому велику жирну крапку” — говорить Марія. Може саме тому любить проводити вільний від двох робіт час з друзями, які, також як і вона, вимушено переміщені особи – з Донбасу. Радіє за бізнес друзів та ті позитивні зміни, які бачить в нашому місті. І, не зважаючи на  те, що сумує за рідним Донбасом, вже вважає Миколаїв своїм другим домом. 3