За період з 01.10.2019 по 31.12.19р. протестовано1897 клієнтів, з яких виявлено 46 ВІЛ-позитивних, рівень інфікування 2,4%. В лікувальних закладах протестовано1789 (94%), виявлено 27 ВІЛ+ (1,5%), соціальними працівниками – 108 тестувань (6%), виявлено 19 ВІЛ+  (17,6%). На диспансерний облік, за звітній період,  взято 37, на АРТ – 35 хворих.

По причинам ініціювання:

  Причина ініціювання Всього %
1 Інші медичні покази 67,7
2 Інші не медичні покази 0,7
3 Шкір-вен. захворювання 0,3
4 Партнери ЛЖВ (стат) 0,6
5 Дитина+ 0,1
6 Самозвернення 12,4
7 Самозвернення (після перегляду відеороліка) 12,8
8 ТБ (включаючи підозру на ТБ) 5,4

 

Найвищий рівень виявлення ВІЛ у міському протитуберкульозному диспансері – 4,5%, а найнижчі, тобто жодного позитивного результату, у КЗ ММР ЦПМСД №4, Южноукраїнському МЦПМСД та КЗ Новоодеський РЦПМСД.

Для покращення послуг з тестування на ВІЛ МБФ «Альянс громадського здоров’я» запровадив послугу онлайн супервізій, яка передбачає професійну та емоційну підтримку фахівців, підвищення кваліфікації з питань консультування/тестування на ВІЛ-інфекцію, обговорення питань щодо зниження стигматизації та дискримінації, профілактику професійного вигорання, розвиток навичок ефективної поведінки в емоційно складних ситуаціях з пацієнтами/клієнтами, обговорення конфліктних взаємин в професійному середовищі і т. ін.Отримати більш детальну інформацію щодо порядку надання послуги «Онлайн супервізія Альянс» та зареєструватися для її отримання Ви можете на сайті www.supervision.org.ua

PR-менеджером, на регулярній основі, підтримується сайт-сторінка організації http://vyhid.mk.ua та в соціальній мережі Facebook https://www.facebook.com/pg/NCF.Vykhod/posts/ де розміщено новини про хід реалізації проекту та інші заходи, які сприяють розширенню можливостей виконання вимог проекту, а саме, інформування фахівців та населення з питань ВІЛ-інфекції/СНІДУ та залучення нових клієнтів до проекту.

Звертаємо увагу на те, що перед проектом USAID HealthLink стоїть завдання — знайти тих людей, які живуть з ВІЛ і не знають про це. І нам з вами критично важливо донести до кожного громадянина, що пройти тест на ВІЛ та привести на тестування свого партнера, своїх близьких — це відповідальне ставлення до свого здоров’я та запорука зупинення епідемії ВІЛ в країні.