Реализуется проект “Вихід є” за підтримки Глобального фонду з ВІЛ, туберкулезу и Міжнародний Альянс громадського здоров’я.  Період виконання 01.01.2015г. – 30.06.2017. Діяльність проводиться в м. Миколаїв, Снігурівському, Баштанському, Ново Бузькому, Ново Одеському районах Миколаївської області.

Напрям – 01А. Профілактика ВІЛ серед споживачів ін’єкційних наркотиків

Мета проекту – зниження темпів поширення ВІЛ-інфекції на території Миколаївської області шляхом проведення комплексу заходів зі зменшення ризику інфікування ВІЛ, гепатитом С, іншими захворюваннями, які передаються через кров та туберкульоз серед СІН, а також розширення охоплення споживачів ін’єкційних наркотиків (опіатів, стимуляторів, наркотиків виготовлених на основі лікарських речовин, тощо) профілактичними програмами через ПОШ (пункти обміну шприців), КВІ (кримінально-виконавчі інспекції), аптечну мережу.

Основні отримувачі послуг  – споживачі ін’єкційних наркотиків Миколаївської області.

Основні завдання:

  • Надання комплексних профілактичних послуг для СІН шляхом організації роботи щодо профілактики ВІЛ-інфекції та інших інфекцій на базі ПОШ, КВІ, аптек в м. Миколаїв та Миколаївській області.
  • Покращення доступу СІН до обстежень, лікування, підтримки.
  • Покращення розуміння клієнтів щодо більш безпечної поведінки.

В рамках проекту споживачі наркотиеів можуть отримати стерильний інструментарій, засоби особистого захисту, літературу, також  консультацію соціального працівника. Окрім цього клієнти можуть пройти асистоване соціальним працівником тестування на ВІЛ та гепатит С, пройти скринінгове опитування на раннє виявлення туберкульозу. У випадку отримання позитивного результату на ВІЛ, клієнтам надається допомога в супровожденні до обліку у СНІД-центрі та отримані підтримуючої терапії за потребою. Існують 2 групи самодопомоги та творчої терапії.

Послуги надаються  на наступних пунктах:

  • стаціонарних – 4 (м. Миколаїв, вул. Айвазовського, 13, Інфекційна лікарня вул. Космонавтів, 43, «Тубдиспансер» – с. Надбугське, м. Снігурівка, пер. Шкільний, 2)
  • пункт обміну шприців (ПОШ) – 4 (м. Миколаїв – Намив, «Мавзолей», парк Петровського, м. Новий Буг, м. Баштанка)
  • аптека – 7 (м. Миколаїв, вул. Ленина, 10, вул. Космонавтів, 60, вул. Криленко, 37а, пр. Жовтневий, 285, вул. Лазурна, 17, вул. Чигріна, 80, г. Нова Одеса, вул. Леніна, 182).
  • Кримінально – виконавчий інспекції (КВІ) 5 у м. Миколаїв .

[Показать слайдшоу]

Напрям – 07А. Підтримка співтовариств для забезпечення активного виявлення випадків туберкульозу в групах ризику

Мета проекту – Удосконалення та адаптація адекватної системи виявлення на ТБ та постановки клієнтів на диспансерній огляд, призначення лікування.

Основні отримувачі послуг – бездомні, звільнені з місць позбавлення волі (протягом 2 років), постраждалі від інших захворювань, люди з дуже низьким достатком, представники ромської громади.

Основні завдання:

  • Удосконалення існуючої системи переадресації клієнтів на рівні області та районів між НУО, протитуберкульозними закладами, центром СНІД та закладами охорони здоров’я загального профілю шляхом розробки ефективного алгоритму взаємодії між НУО та закладами охорони здоров’я (протитуберкульозними та первинної ланки) для забезпечення полегшеного доступу до лікування ТБ на амбулаторній фазі для представників груп ризику.
  • Пілотування алгоритму взаємодії шляхом надання соціально-медичних послуг (супроводу) для формування у клієнтів прихильності до діагностування та лікування ТБ для представників груп, уразливих до ТБ для подальшого впровадження та реалізації.
  • Налагодження в організації інфекційного контролю.

Клієнтам даного напряму проводиться скринінг анкетування, та в разі позитивних відповідей направляються до лікувального закладу на подальшу діагностику. Клієнтів, які отримали  позитивний результат беруться до даного напряму та отримують соціальний супровід на ТБ.