🎯 Нарешті я побачила, як лікар запропонувала комусь пройти обстеження на ВІЛ-інфекцію швидкими тестами. Цим лікарем стала Ксенія Андріївна Шаталіна Ксения Шаталина (Ksenia Shatalina), яка працює у сімейній амбулаторії №4 Миколаївського Центру первинної медико-санітарної допомоги №1.
🎯 Коли я прийшла спілкуватись з Ксенією Андріївною, застала наступний діалог:
— Призначте мені крапельниці, — одразу просить 56-річна відвідувачка у лікаря. – Мені два роки тому призначали – і мені було добре! Її картки в реєстратурі зараз немає, флюорографічне обстеження не проходила.
—Давайте почнемо з того як ви себе почуваєте – у вас є температура, задишка, втома, біль, важке дихання 😰? …На изображении может находиться: один или несколько человек, очки для зрения, часть тела крупным планом и в помещении Можливо ви курите?, — починає розбиратись Ксенія.
—Так, я курю, у мене є задишка та втомлююсь дуже, — жаліється пацієнтка.
—Я Вам пропоную пройти всі обстеження. Ми з вами два роки тому заключили декларацію і після цього більше не бачились. Тому давайте зробимо аналіз крові, сечі, зробимо кардіограму прямо зараз у шостому кабінеті, пройдете консультацію фтизіатра. Також я пропоную вам пройти тестування на гепатит С, ВІЛ-інфекцію — безкоштовно та швидко, — говорить Ксенія Андріївна.
—Гаразд, я згодна, але куди вже мені в моєму віці здавати тест на ВІЛ… навіщо воно мені?.
—Це потрібно для розуміння повної картини вашого стану і для подальшого лікування, — говорить лікар безапеляційно.

На изображении может находиться: 1 человек, в помещении🎯 Ось як роблять професіонали консультування!

Наступні пацієнти — сімейна пара з бронхітом — і лікарка одразу запитує: «Може щось спровокувало ваше захворювання, наприклад, кондиціонер?». «Так, я саме заснув під кондиціонером, а прокинувся, вся спина як з холодильнику, одразу і почалось….»,— говорить чоловік поважного віку. Після прослуховування та вимірювання тиску, Ксенія призначає ліки 💊 та запитує, що з потрібного вже є у людей, щоб не витрачали зайві гроші. Рекомендує чоловіку зменшити кількість сигарет на добу для скорішого одужання. Після виконання порад, запрошує обов’язково з’явитись через 5 днів.

🎯 Прийшла лікарка до амбулаторії вперше у 14-тому році, коли переїхала з Горлівки Донецької області. До Миколаєва втікли 🏃??🏃🏃?? від війни всією родиною – чоловіком, донькою та сином. Сумує Ксенія особливо за співом 🎼 — в Горлівці багато було репетиції та виступів 🎭.

🎯 «Спочатку колеги думали, що я поїду звідси, а я залишилась та планую і далі тут працювати! Я організувала своюНа изображении может находиться: 1 человек, сидит, офис и в помещении роботу – зараз люди спокійно чекають в черзі поки їх покличуть – вибудувала дисципліну серед пацієнтів. Постійно навчаюсь, маю багато різних сертифікатів. Планую пройти додаткове навчання по роботі на апараті УЗД. А ще я хочу придбати у майбутньому УЗД апарат та самій проводити необхідні обстеження, а не посилати людей кудись. Я вірю в майбутнє, в медичну реформу. Колись все стане на свої місця та все буде добре!», — говорить Ксенія Андріївна.

🎯 А мені після цих слів залишається тільки сказати «Амінь»!

👍Якщо вам цікава публікація та Ви ії дочитали – не соромтесь поставити лайк 😊 сторінці нашої організації) Для команди фонду цей клік дуже важливий. Залишайтесь з нами – ми плануємо поділитись історіями про інших лікарів.

#HealthLink#ШануємоЛікарів