Термін, протягом якого передбачається реалізувати проект02.05.2018 р.-31.10.2018 р. (6 міс.)

Донори проекту: Європейський Союз в рамках проекту «Просування реформ в регіони», що реалізується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій і «Європейською правдою»

Анотація проекту

Проблема у відсутності інформації щодо наслідків реформи як для населення, так і для лікарів первинної ланки, керівників закладів охорони здоров’я первинної мережі що призводить до спротиву реформі зі сторони населення та її блокуванню зі сторони медичної громади. Повільне просування процесу перетворення комунальних закладів у некомерційні комунальні підприємства загрожує зривом початку роботи нової системи фінансування через неможливість комунальними закладами укладати договори з Національною службою здоров’я. Відсутність розуміння органами місцевого самоврядування власного рівня відповідальності за організацію надання медичних послуг населенню на підпорядкованих територіях обумовлює низький рівень запровадження місцевих стимулів, які повинні стати вирішенням кадрової проблеми, у першу чергу – для сільської місцевості.

Заходи:

— Аналіз перебігу процесу автономізації закладів охорони здоров’я, визначення проблемних питань взаємодії керівників закладів охорони здоров’я що автономізуються та місцевої влади; місцевих програм щодо надання місцевих стимулів в сфері охорони здоров’я.

— Проведення моніторингу впровадження приписної кампанії.

— Проведення соціологічного дослідження за методологією ІЕД для виявлення місцевих стимулів і проблем при впровадженні реформи.

— Підготовка аналітичного звіту з результатами аналізу місцевих стимулів.

— Проведення публічного обговорення результатів дослідження в форматі круглого столу

Партнери:

— Управління охорони здоров’я Миколаївської ОДА.

— Миколаївський обласний центр здоров’я Миколаївської обласної ради.

Мета проектуНалагодження соціального діалогу між органами місцевого самоврядування, керівниками та лікарями закладів первинної мережі, населенням з метою попередження просування реформи в галузі охорони здоров’я та зниження соціальної напруги.

Регіони, у яких буде виконуватись проект, цільова аудиторія проекту та її потребиМиколаївська область. Планується залучити до реалізації проекту приблизно 50% закладів м. Миколаїв, та 50% обласних, а саме – Баштанській, Вознесенський, Очаківській та Снігурівський райони. Цільова аудиторія – керівники закладів охорони здоров’я, медичні працівники, представники місцевої влади, а саме депутати місцевих рад.

6 7

 

 

 

 

 

 

 

Діяльність за проектом:

  1. Аналіз перебігу процесу автономізації закладів охорони здоров’я, визначення проблемних питань взаємодії керівників закладів охорони здоров’я що автономізуються та місцевої влади; місцевих програм щодо надання місцевих стимулів в сфері охорони здоров’я.
  2. Проведення моніторингу впровадження приписної кампанії.
  3. Проведення соціологічного дослідження за методологією ІЕД для виявлення місцевих стимулів і проблем при впровадженні реформи.
  4. Підготовка аналітичного звіту з результатами аналізу місцевих стимулів.
  5. Проведення публічного обговорення результатів дослідження в форматі круглого столу