За підтримки Центру з контролю і профілактики захворювань США (CDC) та Альянсу громадського здоров’я.

Термін реалізації: 01.12.2015 – 31.03.2017.

Метою проекту є  підтримка розширення лікування ВІЛ серед ВІЛ-інфікованих споживачів ін’єкційних наркотиків шляхом ефективного виявлення випадків ВІЛ-інфекції в спільноті та забезпечення соціального супроводу з використанням підходу кейс-менеджменту.

Завданнями проекту є наступні:

  1. Сприяти формуванню моделі поведінки серед 936 клієнтів проекту, яка дозволить їм зберегти здоров’я та водночас виступити агентами зміни поведінки соціальних норм в спільноті
  2. Надати послуги з супроводу процесу тестування на ВІЛ-інфекцію 936 клієнтам проекту
  3. Переадресувати клієнтів проекту до інших соціальних і медичних послуг та проектів, що надають послуги у регіоні відповідно до потреб клієнтів
  4. Здійснення кейс-менеджменту, який включає підтвердження позитивного результату швидкого тесту на ВІЛ-інфекцію в ЗОЗ, постановку на ДО у зв’язку з ВІЛ-інфекцією, сприяння забезпеченню діагностики та своєчасного направлення на лікування, початок АРТ.

 

Визначені завдання будуть досягнуті за допомогою реалізації програмних активностей в рамках двох напрямків (компонентів), що передбачені пілотом:

1) оптимізація виявлення випадків ВІЛ-інфекції (Optimized Case Finding, OCF) – заохочення до тестування на ВІЛ-інфекцію СІН та членів їх соціальних мереж, допомога у тестування на ВІЛ з використанням швидких тестів, надання якісних консультацій з профілактики ВІЛ-інфекції, мотивування клієнтів скористатися послугами соціального супроводу.

2) лікування за допомогою спільнот (Community Initiated Treatment Intervention, CITI) — безпосередній соціальний супровід кейс-менеджером, навігація конкретного клієнта до призначення АРТ.

Принципи реалізації проекту

1. Добровільна участь. Потенційні клієнти будуть поінформовані про те, що їхня участь у проекті є суто добровільною. Кожний клієнт буде ознайомлений з формою інформованої згоди, що підписується ним як погодження отримувати послуги проекту та дозвіл використовувати надану клієнтом інформацію. Всі питання, що виникатимуть у клієнтів, будуть для них адекватно з’ясовані та розтлумачені. Однак учасник не може обрати варіант участі в консультації і відмови від тестування.

 

2. Захист конфіденційної інформації. Кейс-файндери та кейс-менеджери,  соціальні працівники, залучені в проект, зобов’язуються дотримуватися конфіденційності усієї персональної та медичної інформації про стан здоров’я клієнтів проекту і підписують відповідний документ. Усі дані проекту, будуть зберігатися із дотриманням усіх принципів конфіденційності.

 

3. Надання послуг здійснюється для всіх клієнтів, незалежно від статі, гендеру, національної або релігійної належності.

70d3395148f9ca62be0bf6b735032a6c-0